ITIL 4
ITIL 4

Stredné pokročilé moduly ITIL 4

11. 3. 2020

Základom ITIL 4 zostáva kurz ITIL 4 Foundation. Na ten nadväzujú stredné pokročilé kurzy ITIL 4 Managing Professional (ITIL MP) a ITIL Strategic Leader (ITIL SL) detailnejšie popísané nižšie.

Ak chcete získať kvalifikáciu ITIL Master, je nutné absolvovať všetky kurzy z obidvoch streamov, to je ITIL Managing Professional a ITIL Strategy Leader.

 

ITIL Managing Professional (ITIL MP)

V moduloch ITIL 4 Managing Professional získate praktické i technické vedomosti potrebné pre návrh, design a prevádzku IT služieb, tímov, alebo procesov. Ak chcete získať titul Managing Professional, je nutné absolvovať všetky 4 moduly:

V prípade prechodu z ITIL v3 Expert, je možné získať kvalifikáciu s pomocou kurzu a certifikácia ITIL 4 Managing Professional (MP) Transition.

 

ITIL Strategic Leader (ITIL SL)

Tieto moduly sú určené pre vyšší manažment IT a Business. Ich obsah ocenia manažéri, ktorých náplňou je taktický a strategický rozvoj organizácie. Cieľom kurzov je predstaviť koncepty, ktoré podporia strategické myslenie v organizácii, zmenu kultúry a kontinuálny rozvoj celej organizácie od portfólia služieb cez riadenie infraštruktúry, medzi dodávateľských a obchodných vzťahov až po riadenie ľudí a ich podpory. Kľúčové sú tieto moduly najmä v prostredí, kde je nutné zabezpečiť dlhodobo súlad medzi stratégiou IT a Business. Celý blok obsahuje 2 moduly:

Po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok vo všetkých moduloch automaticky získavate kvalifikáciu ITIL Strategic Leader.

Certifikačná schéma ITIL 4 je vyvinutá tak, aby zostala kompatibilná z existujúcou schémou ITIL, to znamená, že doterajšie certifikácie zostávajú platné, pokiaľ nebudú nahradené aktualizáciami. Pokiaľ zberáte body v rámci Axelos programu, zostanú Vám všetky kredity, ktoré môžete jednoducho preniesť do novej certifikačnej schémy ITIL 4.

 

Nejbližší termíny kurzů v EDU Trainings:

Názov kurzu Termín konanie Miesto konanie
ITIL 4 Foundation 4. – 6. 5. 2020 Bratislava

ITIL 4 Specialist Create, Deliver and Support

27. – 29. 4. 2020 Praha
ITIL 4 Specialist Drive Stakeholder Value 11. – 13. 5. 2020 Praha
ITIL 4 Specialist High Velocity IT 18. – 20. 5. 2020 Praha
ITIL 4 Strategist Direct Plan and Improve 1. – 3. 6. 2020 Praha
ITIL 4 Managing Professional (MP) Transition 15. – 19. 6. 2020 Praha

 

Stále máte možnosť zúčastniť sa posledných termínov pokročilých kurzov ITIL v3, ktoré Vám môžu poskytnúť potrebné kredity k prechodu na verziu 4.

Návod ako upgradovať z ITIL v3 na ITIL 4 a pritom maximálne využiť získané znalosti, schopnosti a certifikácie, nájdete nižšie, alebo nás kontaktujte na edu@edutrainings.cz a my Vám radi poradíme.    

 

Podobné články