CompTIA Security+

Kód kurzu: COMPS

CompTIA Security+ je globálna certifikácia, ktorá overuje základné zručnosti nevyhnutné na vykonávanie základných bezpečnostných funkcií a presadzovanie kariéry v oblasti IT bezpečnosti. Kurz CompTIA Security+ poskytuje vynikajúci úvod do oblasti bezpečnosti a perfektné riešenie pre tých, ktorých cieľom je získať certifikáciu Security+ pre svoju prácu, preukázať základné znalosti bezpečnostných konceptov alebo získať ďalšie znalosti na zabezpečenie svojich sietí. V tomto kurze budú účastníci implementovať, monitorovať a odstraňovať problémy s infraštruktúrou, aplikáciami, informáciami a prevádzkovou bezpečnosťou.

V čom je iná?

  • Security+ je viac používaná – zvolilo si ju viac korporácií a obranných organizácií než ktorúkoľvek inú certifikáciu na trhu pre overenie základných bezpečnostných zručností a pre splnenie požiadaviek DoD 8570.
  • Security+ je praktická – jediná základná certifikácia kybernetickej bezpečnosti, ktorá kladie dôraz na praktické praktické zručnosti a zaisťuje, že bezpečnostný profesionál bude lepšie pripravený na riešenie problémov širšieho spektra.
  • Viac profesií sa obracia k Security+ aby doplnili zručnosti – základné zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti je možné uplatniť vo viacerých dnešných pracovných rolách pre zabezpečenie systémov, softvéru a hardvéru.
  • Security+ je v súlade s najnovšími trendmi a technikami – pokrýva najzákladnejšie technické zručnosti v oblasti hodnotenia a riadenia rizík, reakcie na incidenty, forenznej analýzy, podnikových sietí, hybridných/cloudových operácií a bezpečnostných kontrol, čo zaisťuje vysoký výkon pri práci.

Certifikačná skúška nie je zahrnutá v cene kurzu.

1 185 EUR

1 422 EUR s DPH

Najbližší termín od 11.03.2024

Výber termínov

Odborní
certifikovaní lektori

Mezinárodne
uznávané certifikácie

Široká ponuka technických
a soft skills kurzov

Skvelý zákaznicky
servis

Prispôsobenie kurzov
presne na mieru

Termíny kurzov

Počiatočný dátum: 11.03.2024

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: 13.05.2024

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: 03.06.2024

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: 05.08.2024

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: 07.10.2024

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: 02.12.2024

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: Na vyžiadanie

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 185 EUR

Registrovať

Počiatočný
dátum
Miesto
konania
Forma Dĺžka
kurzu
Jazyk Cena bez DPH
11.03.2024 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
13.05.2024 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
03.06.2024 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
05.08.2024 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
07.10.2024 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
02.12.2024 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
Na vyžiadanie Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 185 EUR Registrovať
G Garantovaný kurz

Nenašli ste vhodný termín?

Napíšte nám o vypísanoe alternatívneho termínu na mieru.

Kontakt

Štruktúra kurzu

Útoky, hrozby a zraniteľnosti

Zameranie na viac hrozieb, útokov a zraniteľností na internete z novších vlastných zariadení, ktoré treba zmierniť, ako je internet vecí a vstavané zariadenia, novšie útoky DDoS a útoky sociálneho inžinierstva založené na aktuálnych udalostiach.

Architektúra a design

Zahŕňa pokrytie podnikových prostredí a spoliehanie sa na cloud, ktorý rýchlo rastie s tým, ako organizácie prechádzajú na hybridné siete.

Implementácia

Rozšírená tak, aby sa zamerala na správu identity, správu prístupu, PKI, základnú kryptografiu, bezdrôtové pripojenie a zabezpečenie typu end-to-end.

Operácie a reakcie na incidenty

Zahŕňa postupy hodnotenia zabezpečenia organizácie a reakcie na incidenty, ako je základná detekcia hrozieb, techniky zmiernenia rizík, bezpečnostné kontroly a základná digitálna forenzná analýza.

Governance, Risk and Compliance

Rozšírené o podporu riadenia organizačných rizík a dodržiavanie predpisov, ako sú PCI-DSS, SOX, HIPAA, GDPR, FISMA, NIST a CCPA.

Certifikácie

CompTIA Security+ je prvou bezpečnostnou certifikáciou, ktorú by mal účastník získať. Stanovuje základné znalosti požadované pre akúkoľvek úlohu v oblasti kybernetickej bezpečnosti a poskytuje odrazový mostík k úlohám v oblasti kybernetickej bezpečnosti na strednej úrovni. Security+ zahŕňa osvedčené postupy pre praktické riešenie problémov, čo zaisťuje, že kandidáti majú praktické zručnosti pre riešenie problémov so zabezpečením, ktoré sú potrebné na:
  • Zhodnotenie bezpečnostnej pozície podnikového prostredia a odporúčania a implementovanie vhodného bezpečnostného riešenia
  • Monitorovanie a zabezpečenie hybridného prostredia, vrátane cloudu a mobilných zariadení
  • Prácu s vedomím príslušných zákonov a zásad, vrátane zásad riadenia, rizík a dodržiavania predpisov
  • Identifikovanie analýze a reagovanie na bezpečnostné udalosti a incidenty

Security+ je v súlade s normami ISO 17024 a schválené americkým ministerstvom obrany, aby spĺňalo požiadavky smernice 8140/8570.01-M. Regulačné orgány a vláda spoliehajú na akreditáciu ANSI, pretože poskytuje dôveru vo výstupy akreditovaného programu. Od 1. januára 2011 bolo vykonaných viac ako 2,3 milióna skúšok akreditovaných CompTIA ISO/ANSI.

Kód skúšky SY0-601
Dátum spustenia 12. novembra 2022
Popis skúšky Certifikačná skúška CompTIA Security+ overí, či úspešný kandidát má znalosti a zručnosti potrebné na posúdenie bezpečnostnej pozície podnikového prostredia a na odporúčanie a implementáciu vhodných bezpečnostných riešení; monitorovať a zabezpečovať hybridné prostredie vrátane cloudu, mobilných zariadení a internetu vecí; pracovať s vedomím príslušných zákonov a zásad, vrátane zásad riadenia, rizík a dodržiavania predpisov; identifikovať, analyzovať a reagovať na bezpečnostné udalosti a incidenty
Počet otázok 90
Typy otázok Výber z viacerých možností a praktické simulácie
Dĺžka skúšky 90 minút
Minimálny počet bodov 750 (z 900)
Odporúčané skúsenosti CompTIA Network+ a dva roky skúseností v administrácii IT so zameraním na bezpečnosť
Jazyk Angličtina, japončina, vietnamčina, thajčina, portugalčina

Obnovenie certifikácie

Udržujte svoju certifikáciu aktuálne pomocou programu CompTIA Continuing Education (CE). Je navrhnutý tak, aby bol neustálym overovaním vašich odborných znalostí a nástrojom na rozšírenie vašich zručností.

Získajte zo svojej certifikácie maximum
Informačné technológie sú neuveriteľne dynamický odbor, ktorý každý deň vytvára nové príležitosti a výzvy. Účasť v našom programe ďalšieho vzdelávania vám umožní zostať v kontakte s novými a vyvíjajúcimi sa technológiami a zostať odborníkom na IT a bezpečnosť.

Program ďalšieho vzdelávania CompTIA
Vaša certifikácia CompTIA Security+ je platná po dobu troch rokov odo dňa vašej skúšky. Program CE vám umožňuje predĺžiť si certifikáciu v trojročných intervaloch prostredníctvom činností a školení, ktoré sa vzťahujú k obsahu vašej certifikácie. Rovnako ako samotná Security+, CompTIA Security+ taktiež nesie celosvetovo uznávaný status akreditácie ISO/ANSI.s.

Je ľahké ju obnoviť
Môžete sa zúčastniť mnohých aktivít a školiacich programov, vrátane vyšších certifikácií, aby ste si obnovili svoju certifikáciu CompTIA Security+. Dokončite CertMaster CE, online kurz CE vlastným tempom, alebo nazbierajte aspoň 50 kreditov (CEUs) za tri roky, nahrajte ich na svoj certifikačný účet a Security+ sa automaticky obnoví.

Naväzujúce kurzy

CompTIA Cybersecurity Analyst (CySA+) en/cz

Dodávateľ: CompTIA

Oblasť: IT bezpečnosť

Cena od:

1 440 EUR bez DPH

CompTIA PenTest+ en/cz

Dodávateľ: CompTIA

Oblasť: IT bezpečnosť

Cena od:

1 600 EUR bez DPH

CompTIA Cloud+ en/cz

Dodávateľ: CompTIA

Oblasť: Cloud

Cena od:

1 060 EUR bez DPH