ITIL 4
ITIL 4

ITIL 4 Update

30. 10. 2018

Ako sme vás už informovali, v prvom štvrťroku 2019 uvedie spoločnosť AXELOS na trh ITIL 4, ďalšiu edíciu svetovo najpopulárnejšieho rámca osvedčených postupov pre riadenie služieb informačných technológií.

ITIL 4 prinesie zmeny, ale nie je sa čoho obávať

Nový ITIL je evolúciou súčasnej verzie ITIL v3. Poskytne praktický a flexibilný prechod, ktorý organizáciám umožní prijímať nové spôsoby práce vyžadovanej moderným digitálnym svetom. Hlavné prvky ITIL zostanú a budú naďalej čerpať zo skúseností tisícov odborníkov a expertov. Nová verzia ITIL 4 bude obsahovať praktické rady k prijatiu ITIL v spojení s postupmi ako sú DevOps, Agile a Lean. V rámci školenia môžete očakávať prepracované sylaby a novovytvorené kurzy.

Nová certifikačná schéma ITIL 4

Zásadnú zmenu predstavuje certifikačná schéma ITIL 4. Základ ITIL Foundation v nej zostáva, ITIL Practitioner v schéme nie je, avšak jeho know-how bude základom všetkých modulov ITIL 4.
Schéma ITIL 4 je tvorená dvoma prúdmi: ITIL Managing Professional (ITIL MP)ITIL Strategic Leader (ITIL SL), a zahŕňa nasledujúce typy školení:

ITIL Foundation

ITIL Specialist modules (3)

ITIL Strategist

ITIL Leader

ITIL Master

Dobrá správa je, že všetky certifikácie pre ITIL zostanú po aktualizácii v platnosti. Už získané kredity v ITIL v3 vám pomôžu pokračovať vo vašej ceste v novej certifikačnej schéme.

Po dosiahnutí 17 kreditov podľa ITIL v3 budete môcť absolvovať „bridge“ ITIL Managing Professional Transition modul a stať sa ITIL MP. Ak máte len ITIL Foundation, potom odporúčaný postup je absolvovať ITIL 4 Foundation.

Poradíme vám

Vo Vzdelávacom centre EDU Trainings vám radi poradíme, ako najlepšie postupovať vo vašom konkrétnom prípade a vypracujeme vám osobný certifikačný plán. Neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky alebo e-mailom.

Odpovede na vaše prípadné otázky nájdete tiež v dokumente AXELOS: ITIL 4 Frequently Asked Questions

 

Podobné články