openshift
openshift

Ako začať experimentovať s Red Hat OpenShift?

8. 6. 2022

Čo je OpenShift?

OpenShift je rodina softvérových produktov na kontajnerizáciu vyvinutá spoločnosťou Red Hat.. Je to popredná podniková platforma Kubernetes, ktorá umožňuje cloudové prostredie všade, kde je nasadené. OpenShift vám pomôže vyvíjať a nasadzovať aplikácie na jedného alebo viacerých hostiteľov. Môžu to byť verejné webové aplikácie alebo back-endové aplikácie, vrátane mikro služieb alebo databáz. Zároveň umožňuje efektívnu orchestráciu kontajnerov, čo umožňuje rýchle zaisťovanie, nasadzovanie, škálovanie a správu kontajnerov.

Aký je rozdiel medzi OpenShift a Kubernetes?

Red Hat OpenShift a Kubernetes sú oba nástroje na orchestráciu kontajnerov. OpenShift je prispôsobený pre enterprise prostredie a prešiel ďalším testovaním a obsahuje ďalšie funkcie, ktoré nie sú dostupné z projektu open source Kubernetes.

Aké výhody má OpenShift?

OpenShift ponúka konzistentné zabezpečenie, integrované monitorovanie, centralizovanú správu zásad a kompatibilitu s úlohami kontajnera Kubernetes. Je to rýchle, umožňuje samoobslužné zriaďovanie a integruje sa s množstvom nástrojov.

Ako s OpenShiftom začať?

Začať experimentovať s RH OpenShift môžete niekoľkými spôsobmi. OpenShift je založený na Open Source projekte OKD, ktorý si môže ktokoľvek stiahnuť a ďalej s ňou pracovať. Avšak inštalácia nemusí byť jednoduchá, preto Red Hat ponúka niekoľko alternatív:

Podobné články