zabbix6.2
zabbix6.2

Zabbix 6.2 prináša množstvo nových funkcií

7. 7. 2022

Zabbix LLC vydáva svoju najnovšiu verziu – Zabbix 6.2. Prichádza s množstvom nových funkcií, ako je možnosť ručne potlačiť problémy, oficiálnu šablónu AWS EC2, rozšírené monitorovanie VMware, vylepšené zisťovanie hostiteľov a ďalšie významné vylepšenia.

Vzhľadom na to, že inštancie Zabbix sú nasadzované po celom svete pre mnoho rôznych prípadov použitia a infraštruktúr rôznych veľkostí, cieľom vydania Zabbix 6.2 je priniesť vylepšenie správy konfigurácie Zabbix a zvýšiť výkon na veľkých inštanciách Zabbix. Najnovšia verzia 6.2 navyše zvyšuje flexibilitu mnohých existujúcich funkcií, čím podporuje mnoho nových prípadov použitia.

Bezplatné webináre k zabbix 6.2

Medzi najdôležitejšie funkcie pridané vo verzii Zabbix 6.2 patria:

  • Vylepšenie výkonu Zabbix a vnútorné zmeny

V spôsobe, akým Zabbix vykonáva aktualizácie konfigurácie, boli vykonané zásadné zmeny dizajnu. Najnovšia verzia pridáva podporu prírastkových aktualizácií konfigurácie, ktoré môžu výrazne zlepšiť výkon na veľkých inštanciách Zabbix. V rámci vnútorných zmien designu bola tiež implementovaná nová vyrovnávacia pamäť makier užívateľa. Prepracovanie vyrovnávacej pamäte používateľských makier môže tiež poskytnúť podstatné zlepšenie výkonu inštancií Zabbix rôznych veľkostí. Okrem toho sú nové položky teraz kontrolované do minúty po ich vytvorení, čo zlepšuje riešenie problémov a celkové sledovanie pracovných postupov.

  • Schopnosť potlačiť nepodstatné problémy

Správcovia Zabbix teraz môžu znížiť zbytočný „hluk“ potlačením irelevantných problémov Zabbix do určitého okamihu alebo pokiaľ nie je potlačenie ručne odstránené. Akčné operácie spojené s potlačenými problémami budú pozastavené, kým nebude potlačenie problémov zrušené.

  • Podpora trezoru CyberArk pre tajné úložisko

Zabbix 6.2 pridal oficiálnu podporu tajného úložiska v trezore CyberArk, okrem predtým podporovaného trezoru HashiCorp. Nová funkcia umožňuje šifrovať pripojenie pomocou certifikátov trezora, zabezpečiť prihlasovacie údaje k databáze a užívateľské makrá alebo nakonfigurovať a načítať poskytovateľa trezora Zabbix prostredníctvom rozhrania API Zabbix.

  • Oficiálna šablóna AWS EC 2

Oficiálna šablóna AWS EC 2 umožňuje používateľom Zabbix objavovať a monitorovať zväzky AWS EBS a zhromažďovať CPU, sieť, disk a množstvo ďalších metrík EC2.

  • Okamžitá synchronizácia konfigurácie proxy Zabbix

Nová verzia 6.2 umožňuje okamžite synchronizovať konfiguráciu proxy Zabbix pre aktívne a pasívne proxy – priamo z frontendu Zabbix. Konfigurácia proxy Zabbix môže byť teraz obnovená zo sekcie Administrácia – Proxy , z príkazového riadka priamo na serveri Zabbix alebo pomocou Zabbix API.

  • Vylepšená kontrola nad objavenými hostiteľmi

Hostitelia objavení z hostiteľských prototypov teraz podporujú ručné úpravy šablón, značiek a užívateľských makier. To je možné ďalej využiť funkciou monitorovania VMware, kde je možné teraz na objavených hostiteľov VMware aplikovať vlastné šablóny.

  • Sledovanie stavu kontroly aktívneho agenta

Okrem stavu pasívneho agenta je možné teraz kontroly aktívnych agentov sledovať aj v frontende Zabbix. Umiestnením kurzora na ikonu rozhrania agenta Zabbix môžu používatelia Zabbix sledovať dostupnosť kontrol aktívneho agenta priamo z frontendu Zabbix alebo sledovať jeho stav pomocou novej internej položky.

 

Spolu s novými funkciami obsahuje najnovšie hlavné vydanie Zabbix 6.2 aj rad nových šablón pre Envoy proxy, HashiCorp Consul, CockroachDB, TrueNAS, HPE MSA 2060 & 2040 a ďalšie. Zabbix 6.2 ďalej zavádza integráciu webhooku pre riešenie GLPI IT Asset Management. Tento webhook je možné použiť na odovzdávanie problémov vytvorených v Zabbix do sekcie GLPi Assistance.

Zabbix 6.2 je teraz k dispozícii na stiahnutie tu. Viac informácií o novej verzii nájdete tu.

Na webináre k novej verzii Zabbix 6.2 v češtine sa môžete registrovať tu.

Podobné články