Vianočné darčeky so skutočnou hodnotou

22. 11. 2022

Vianoce sa blížia! A s nimi aj doba na obstaranie darčekov pre našich najbližších. Súhlasíte so mnou, že by sme mali darovať veci a zážitky so skutočným významom? Niekedy je naozaj ťažké vymyslieť darček, ktorý človek skutočne potrebuje, bude ho opakovane využívať a bude mať preňho v živote hodnotu. Skúsili ste už ľuďom okolo seba darovať akoukoľvek formou vzdelávania?

V tomto článku nájdete 5 tipov na darčeky spojené so vzdelávaním, ktoré vašich blízkych dozaista poteší.

Vzdelávacie a kvalifikačné kurzy

Zamyslite sa, čo vašich blízkych baví a napĺňa. Skúste nájsť kurz, ktorý tieto zručnosti rozvíja a darujte ho ako darček na Vianoce. Môžem vám odporučiť kurzy cudzích jazykov, ako fungovať na sociálnych sieťach alebo napríklad soft skills kurzy zamerané na vyjednávanie a spätnú väzbu. Ak ste odvážnejší, môžete zvoliť samozrejme akýkoľvek iný kurz, ktorý si myslíte, že by vášho blízkeho mohol zaujímať a možno sa vám podarí v ňom objaviť nový talent.

Spoločenské vedomostné hry

Ako ľudí nás baví súťažiť a väčšina z nás tiež rada sleduje rôzne vedomostné súťaže v televízii. Prečo si neurobiť takú súkromnú súťaž u nás doma? Zaobstarajte ľuďom okolo vás spoločenskú vedomostnú hru, ktorú si môžete spríjemniť večery s priateľmi a rodinou. Okrem kopy zábavy sa navyše aj niečo nové dozviete. Siahnite po hrách ako „Máme radi Česko” alebo „Mozgovňa”.

Vzdelávacie hry pre deti

Ak hľadáte inšpiráciu na darčeky pre tých najmladších, potom môžete siahnuť po akejkoľvek vzdelávacej hre. Takéto hry precvičia nielen pamäť, znalosti a postreh detí, ale môžu tiež zdokonaliť ich kreativitu. Vyskúšajte hru „Poraž rodičov”, kde spolu súperia deti od ôsmich rokov proti rodičom.

Knihy

Keďže sú knihy ako darčeky dlhodobo populárne, nemusíte sa báť, že s ňou urobíte chybu. Zistite si, aké okruhy ľudí okolo vás zaujímajú a podľa toho pre nich vyberte tú pravú knihu. Môžete si pozrieť ponuku kníh nakladateľstva Jan Melvil Publishing, ktoré sa zameriava na vzdelávanie. Ako je uvedené v ich motte, tieto „knihy vás pripravia na budúcnosť“.

Gallup test

Ide o jedinečný test, ktorý číta asi 160 otázok, na ktoré odpovedáme a následne sú naše odpovede zanalyzované a výsledkom je prehľad našich piatich najsilnejších stránok. Pokiaľ by ste radi pomohli nasmerovať vašich blízkych, čomu sa majú venovať, potom môže byť Gallup test ten ideálny darček. Tým, že budeme rozvíjať naše silné stránky a venovať sa tomu, čo nám ide a čo nás baví, môžeme získať veľkú konkurenčnú výhodu, vďaka ktorej budeme rásť nielen ako človek, ale aj ako expert na určitú oblasť.

A aké darčeky darujete vy? Nájde sa medzi nimi aj miesto na vzdelávanie?

Autorka: Anna Beňadiková, Operations Manager v EDU Trainings

Podobné články