Robíte certifikačné skúšky z (ne)pohodlia domova?

6. 4. 2023

Absolvovanie certifikačných skúšok je dôležitou súčasťou vášho vzdelávania a predpokladom pre získanie certifikátov, na ktoré ste sa pripravovali. Existujú však rozdiely v tom, kde a ako môžete tieto skúšky absolvovať. Jednou z možností je navštíviť oficiálne certifikačné centrum. Druhou možnosťou je absolvovať skúšku u vás doma. Upozorňujeme však, že priebeh skúšky sa môže líšiť v závislosti od miesta, ktoré si vyberiete.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na rozdiely medzi skúškami doma a v certifikačnom centre, ktoré vám pomôžu pri výbere miesta.

Identifikácia a kontrola miestnosti

Ak sa zúčastňujete na skúške z domu, musíte najprv prejsť postupom overenia totožnosti. Potom nasleduje kontrola miestnosti, v ktorej budete skúšku vykonávať. Identifikácia aj kontrola miestnosti sa vykonáva prostredníctvom kamery, ktorou budete musieť ukázať celú miestnosť. Tento postup môže trvať približne 10 minút. Požiadavky na absolvovanie vyšetrenia doma sú zvyčajne prísne. V miestnosti nie je dovolené mať inú osobu ani žiadne elektronické zariadenie (mobilný telefón, notebook, tablet, iné monitory).

V prípade, že prídete do certifikačného centra, naši pracovníci s vami vykonajú identifikáciu, ktorá je rýchlejšia a jednoduchšia ako identifikácia online. Po prečítaní pravidiel a uložení osobných vecí do skrinky vstúpite do miestnosti, ktorá je pripravená na testovanie. Sadnete si k pripravenému počítaču a začnete testovať.

Priebeh testu

Pri domácom testovaní sa k vám po kontrole miestnosti pripojí proktor, ktorý bude sledovať celý priebeh testu. Počas testu musíte mať po celý čas pred sebou zapnutú kameru a pri väčšine testov sa nesmiete pohybovať mimo kamery.

V našom testovacom centre máme kamerový systém, ktorý spĺňa všetky požiadavky na zabezpečenie správneho priebehu skúšky. Naše kamery nie sú umiestnené na monitoroch, ale v rohu miestnosti, takže vás počas skúšky nebudú rozptyľovať. Niektoré skúšky trvajú dlho, takže je samozrejme možné ísť na toaletu.

Reagovanie na problémy

Ak sa počas skúšky vyskytnú nejaké problémy, v našom centre je vždy k dispozícii osoba, ktorá vám ich pomôže vyriešiť.

Podľa reakcií účastníkov skúšok sa v skúšobnom centre cítia podstatne menej vystresovaní, ako keď robia skúšku doma. Nemusia myslieť na to, či splnili všetky požiadavky skúšky, ale môžu sa plne sústrediť na tému, z ktorej skúšku robia. Účastníci v testovacom centre vítajú aj to, že nemusia mať pred sebou zapnutú kameru a môžu sa vďaka tomu lepšie sústrediť.

Nechajte stres zo skúšky doma a príďte do nášho testovacieho centra v Prahe 4 – Nusle, kde skúšku absolvujete v prispôsobenej miestnosti a nemusíte sa o nič iné starať. Tešíme sa na vás!

Podobné články