Red Hat System Administration III: Linux Automation, RH294

17. 6. 2019

Naučte sa, ako automatizovať úlohy správy systému Linux s nástrojom Ansible®. S novou verziou Red Hat Enterprise Linux 8 ponúkame kurz a certifikačnú skúšku:

 

  • RH294 – Red Hat System Administration III: Automatizácia Linuxu

Kurz je určený pre správcov systému Linux a vývojárov.

Na kurze vás zoznámime, ako inštalovať a konfigurovať Ansible®. Ako vytvoriť Ansible playbooks pre automatizáciu úloh a zavádzanie Playbook tak, aby servery boli správne nasadené a nakonfigurované. Kurz RH294 bude okrem iného obsahovať veľkú časť tém zo školení DO407, ktoré už bude v ponuke iba online.

 

  • Skúška EX294

Skúška sa zameria na automatizáciu úloh správy systému Linux pomocou Red Hat Ansible Engine 2.7. a skriptovanie shell.

 Certifikačný program Red Hat Certified Engineer (RHCE) už takmer 20 rokov certifikuje IT profesionálov po celom svete. Certifikácia RHCE sa stala známou ako jeden z popredných certifikačných programov pre zručnosti Linuxu.

 

Čo sa mení?

 

Čo sa nemení?

Nejedná sa o kompletné prepracovanie programu. Systém RHCE bude stále rovnaký tým, že najprv prejdete skúškou Red Hat Certified System Administrator (EX200) a získate certifikáciu RHCSA. Potom absolvujete skúšku Red Hat System Administration III: Automatizácia Linuxu (EX294) a získate certifikáciu RHCE.

Skúška RHCE (EX300) na báze Red Hat Enterprise Linuxu 7 bude k dispozícii po dobu jedného roka po vydaní novej skúšky do júna 2020. To vám umožní pokračovať a dokončiť certifikačnú cestu Red Hat Enterprise Linux 7.

 

Možnosti pre udržanie aktuálnych certifikácií RHCE

Vaša certifikácia je platná tri roky od dátumu, kedy ste absolvovali certifikáciu RHCE. Predĺžiť platnosť RHCE môžete tak, že získate ďalšie certifikačné úrovne Red Hat Certified Architect.

 

Pokračovanie v ceste k certifikácii RHCE

Ak ste už certifikovaný RHCSA verzie 7 a pokračujete na RHCE, máte dve možnosti. Môžete pokračovať v príprave na kurz Red Hat Enterprise Linux 7 a vykonať pôvodnú skúšku RHCE (EX300) do júna 2020. Alebo môžete absolvovať prípravné školenie RH294 na verziu 8 a novú skúšku (EX294)

 

Viac informácií,, REGISTRACE a OBSAH ŠKOLENÍ

Podobné články