PRINCE2 aktualizace certifikatu
PRINCE2 aktualizace certifikatu

PRINCE2® Practitioner – aktualizácia certifikátu

10. 4. 2018

Nová verzia obľúbenej metodiky riadenia projektov PRINCE2 2017 postupne nahrádza predchádzajúcu verziu 2009. Čo to znamená pre držiteľov platných certifikátov verzie 2009? Ich certifikácie zostávajú v platnosti bez nutnosti recertifikácie na novú verziu. Platnosť skúšky Foundation je doživotná, platnosť certifikátu Practitioner trvá 5 rokov.

Držitelia certifikátu PRINCE2® v2009 Practitioner, ktorí si plánujú certifikáciu udržať a preukazovať tak aj naďalej svoje znalosti v tejto oblasti, mali až do konca roka 2017 možnosť recertifikácie prostredníctvom kratšieho testu PRINCE2® Re-Registration. Ten už od roku 2018 nie je k dispozícii.

Pre udržanie kvalifikácie je preto potrebné:

  • zložiť certifikačnú skúšku PRINCE2® v2017 Practitioner v plnom rozsahu (platnosť tohto certifikátu je skrátená na 3 roky)

    ALEBO

  • stať sa členom programu PRINCE2 od spoločnosti Axelos (PRINCE2 Membership), hradiť ročné členské poplatky a nazbierať požadovaný počet bodov trvalého odborného rozvoja (CPD points)

Podrobné informácie nájdete na webových stránkach Axelos.

V našom Vzdelávacom centre ponúkame možnosť absolvovať kurzy aj certifikácie PRINCE2 verzie 2017. Ich prehľad nájdete v oblasti PROJECT MANAGEMENT.

Kvôli zmenám, ktoré priniesla verzia 2017, odporúčame záujemcom o zloženie nového certifikačného testu aktualizovanú edícii manuálu PRINCE2 „Managing Successful Projects with PRINCE2 2017 Edition“. Zdôrazňuje škálovateľnosť a flexibilitu metódy a to, ako ju najlepšie prispôsobiť obtiažnosti a špecifickým požiadavkám projektu.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Podobné články