Prichádza Zabbix 5.4 s plánovaným generovaním reportov a detekciou problémov!

18. 5. 2021

Tím spoločnosti Zabbix s potešením oznamuje dostupnosť novej verzie Zabbix 5.4. Táto nová verzia prináša plánované generovanie PDF reportov, robustnú detekciu problémov, pokročilú agregáciu dát a ďalšie významné vylepšenia.

“V novej verzii Zabbix sme sa zamerali na potreby najnáročnejších zákazníkov, ktorí vyžadujú najvyššiu úroveň výkonu a flexibility. Užívatelia Zabbix oceňujú skutočnosť, že náš produkt poskytuje všetky potrebné podnikové možnosti pre rozsiahle monitorovanie s prakticky nulovými nákladmi.” hovorí Alexei Vladishev, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Zabbix.

Tu je rýchly prehľad najvýznamnejších funkcií dostupných v novej verzii:

 • Plánované generovanie reportov
  • Zabbix denne, týždene alebo mesačne generuje a odosiela prispôsobené PDF reporty. Teraz môže byť každý Zabbix dashboard prevedený do PDF reportu! Prístup k tejto funkcii je riadený novou rolou užívateľa.
 • Viac výkonnejšia detekcia problémov
  • Zabbix podporuje jednoduchú, ale extrémne flexibilnú syntaxiu pre problémové podmienky. Umožňuje vytváranie vysokov sofistikovaných podmienok pre detekovanie problémov v reálnom čase. Bola taktiež zavedená nová sada operátorov, štatistických matematických a reťazových funkcií pre ešte väčšiu výkonnosť.
 • Pokročilá agregácia dát
  • Agregačné schopnosti Zabbixu boli rozšírené tak, aby podporovali výber metrík podľa rôznych podmienok vrátane metrických zástupných znakov (wildcards) a značiek (tags). Dochádza k zjednodušeniu agregácie dát pre plánovanie kapacít, business-level monitoring a pokročilú detekciu problémov. Existujúce funkcie agregovaných metrík boli pre zjednodušenie zlúčené do vypočítaných metrík. Zabbix tak počíta jednotnú syntaxiu pre všetko: spúšťače (triggers) a vypočítané metriky!
 • Vizuálne vylepšenie
  • Zabbix 5.4 prináša zjednotenie funkcí pre obrazovky a dashboard a zároveň podporuje viac stránkové dashboards. Na jednej platforme tak vidíte všetky svoje dáta!
 • API tokeny pre bezpečnú integráciu
  • Podpora pomenovaných API tokenov s expiračným dátumom umožňuje jednoduchú a bezpečnú integráciu Zabbixu so systémami tretích strán. Nová užívateľská rola riadi, kto môže vytvárať tokeny API.
 • Väčšia sila značiek (tagy)
  • Zabbix 5.4 upustí od podpory aplikácií na úrovní hostiteľa a nahradí ich metrickými značkami. Teraz sú značky podporované pre všetky kritické objekty v Zabbix: šablóny, hostitelia, prototypy hostiteľov, spúšťače, metriky a udalosti.

Viac informácií o technických vlastnostiach zahrnutých v novej verzii bude odhalených na online stretnutí “Release Day” v niekoľkých jazykoch. Vyberte si udalosť a zaregistrujte sa na ňu na Zabbix Events webových stránkách:  https://www.zabbix.com/events

Dostupnosť

Verzia Zabbix 5.4 je teraz dostupná pre on-premise a cloud deployment: www.zabbix.com/download

Viacej informácií o kompletnej dokumentácii a funkcií nájdete na  www.zabbix.com/documentation/5.4/manual

Podobné články