Pozvánka na Scrum raňajky

6. 8. 2019

Metóda Scrum už existuje viac jako 25 rokov a bola prijatá mnohými týmami a spoločnosťami po celom svete. Nieje pochýb o obrovských výhodách, ktoré prinášajú pri vývoji produktov a to najmä softwaru.

Napriek tomu mnohí stále zápasia s tým, že berú Scrum len ako jednoduchý mechanizmus „Šprintov“  a denných schôdzok (Daily Scrum). Často hovoria: „ Omnoho viac spolu komunikujeme, vieme, kto čo robí, máme spätnú väzbu od našich užívateľov.“ Na druhú stranu nemôžme každý Šprint testovať na náš produkt, naši užívateľia a zúčastnené strany sa nezúčastnia našich pravidelných Šptintov. Napriek tomu, že sa nám podarilo niektoré veci posunúť k lepšiemu, stále nedosahujeme požadovaného výsledku a preto sme s metodikou Scrum prestali.

 

Tri tajné ingrediencie úspešnej adaptácie Scrumu

Aby vám Scrum mohol poskytnúť viac, musia byť na mnieste tri kľúčové ingrediencie (mimo naplánovania schôdzok Scrum týmu v kalendári a využitie JIRA Agile pluginu).

V priebehu Scrum raňajok sa s vami Karel Smutný podelí  o to, aké „tajné “ingrediencie našiel behom svojej 10 ročnej praxe s adopcie Scrumu a agilních premien svojich klientov. Všetko sa viaže predovšetkým k nižšie uvedeným bodom:

  1. Aká je zodpovednosť vlastníka produktu (Produkt Owner)? Je to viac než písanie užívateľských príbehov.
  2. Aká je zodpovednosť vývojovéko týmu (Development Team)? Je to viac než len písanie kódov.
  3. Čo je zodpovednosť Scrum Mastera? Je to viac než “uhnať” svoj tým na dennú schôdzku (Daily Scrum).
  4. A ako sa mení zodpovednosť za riadenie?

Karel je jedným z najskúsenejších Scrum Masterov na českom trhu, dlhodobým agilným praktikom a koučom, vývojárom softwaru a profesionálnym Scrum Trénerom Scrum.org. Je odborníkom na Scrum Patterns, Large Scrum a Extreme Programming (XP).

Táto udalost je tiež prvým oficiálnym predstavením festivalu profesionálneho Scrumu – Scrumvember. Jedná sa o najväčšiu akciu svojho druhu v Českej republike.

Máte záujem dozvedieť sa viac? Navštívte EDU Trainings a vychutnajte si bezplatné Scrum raňajky pre agilních nadšencov.

Dátum 10.9. 2019
Čas 9:00 – 11:30
Miesto konania Pracovna, Vlkova 628/36, Žižkov, 130 00 Praha 3
Jazyk angličtina
Cieľová skupina IT managers, Scrum Masters, Product managers, Product Owners a ďalšie role, ktoré úzko spolupracujú so Scrum tímom.
Registrácia edu@edutrainings.cz
Cena ZADARMO

 

Podobné články