webinars
webinars

Naše webináre si berú letnú dovolenku

21. 6. 2022

Odchádzate toto leto niekam na dovolenku? Veríme, že áno! Aj keď je vzdelávanie až na prvom mieste, je tiež dôležité si vedieť oddýchnuť a zrelaxovať. Z toho dôvodu sme sa rozhodli urobiť letnú pauzu s našimi bezplatnými webinármi. Aktuálne pre vás pripravujeme jesennú sériu webinárov, ktorú zverejníme v priebehu leta, aby ste sa mohli v predstihu rozhodnúť, ktorých webinárov sa budete chcieť zúčastniť.

Pokiaľ by sa vám predsa len zacnelo po vzdelávaní, okrem našich klasických technických a soft skills kurzov, sme pre vás zverejnili aj záznam 3 prebehnutých webinárov, ktoré mali medzi vami najväčší ohlas. Pripomeňte si, ako na digitálnu bezpečnosť, tipy a triky na úspešnú prezentáciu a Red Hat Ansible.

Kybernetická bezpečnosť

Problematika IT bezpečnosti a na internete sa stále viac dostáva do hľadáčika firiem aj užívateľov. S presunom veľkého množstva zamestnancov je zabezpečenie technológií a rôznych denne používaných nástrojov kritické a používatelia často netušia prečo a na čo je to vlastne dobré. Kto by ich predsa napádal? Lenže všetci môžeme byť potencionálnym cieľom. Na webinári sa zoznámite so základnými pojmami a súvislosťami z IT bezpečnosti. Cieľom je vysvetliť, prečo je dôležité na bezpečnosť pamätať a osvojiť si návyky, ktoré vám pomôžu zostať v bezpečí. Bezpečnosť nemusí byť nuda, šikanovanie a zákazy. Presvedčte sa o tom sami zábavnou formou a na príkladoch z praxe.

Tipy a triky pre úspešnú prezentáciu

Žijeme v čase, keď sa koľkokrát nemôžeme stretnúť osobne av tej chvíli využívame online prostredie. Táto forma nám síce šetrí čas a dokonca môže byť aj pohodlnejšia, avšak zaujať poslucháčov, ktorí sedia v iných kanceláriách či na homeoffice, je oveľa náročnejšia než sa zdá. Prezentujúci má veľmi obmedzený kontakt so svojim publikom a každý poslucháč je len jeden klik od úteku za inou činnosťou. Ako ich teda zaujať tak, aby hltali každý váš slide a slovo?

Red Hat Ansible

Ukážeme najčastejšie oblasti využitia a popíšeme jednotilivé komponenty, pomocou ktorých je možné automatizovať správu veľkých celkov. Okrem Ansible Engine, základného stavebného kameňa, ktorý umožňuje vzdialenú správu, predstavíme Ansible Tower, ktorý prináša lepšiu správu oprávnení s možnosťou delegovať oprávnenia na úrovni jednotlivých úloh, bezpečne pracuje s prístupovými právami a umožňuje integrovať Ansbile s ďalšími nástrojmi prostredníctvom REST API. Ansible Automation Hub je centrálny katalóg pre distribúciu rolí, playbookov a modulov od Red Hatu aj certifikovaných partnerov. Ukážeme si aj jeho lokálny variant. Okrem ukážok vyššie spomínaných technológií, sa pozrieme aj na to, ako môže Ansible podporovať GitOps.

Tešíme sa na vás na jeseň na ďalších bezplatných webinároch. Užite si leto!

Podobné články