english
english

Najväčšie úskalia jazykovej výučby vo firmách

21. 7. 2022

Umožniť zamestnancom učiť sa cudzí jazyk ako benefit dnes už nie je žiadna novinka. Veľmi často sú ľudia motivovaní sami, pretože sa v angličtine alebo inom cudzom jazyku jednoducho chcú zlepšiť. Okrem zamestnancov prichádza motivácia aj od zamestnávateľa. Mať vo firme ľudí, ktorí vedia dobre hovoriť a písať anglicky je dnes už must have. Tak kde je vlastne problém? Veď predsa stačí zohnať lektora, vybrať študentov z radov zamestnancov a cesta za lepšou angličtinou môže začať. Bohužiaľ to nie je také jednoduché a prekážok je celý rad.

Čas a flexibilita

Usporiadať lekcie tak, aby časovo všetkým vyhovovali, môže byť niekedy nadľudský výkon. Niektoré lekcie sa síce podarí naplánovať, ale potom sa z časových dôvodov musia na poslednú chvíľu rušiť. Ak lekcie trvajú viac ako hodinu, motivácia zamestnancov značne upadá. Vďaka udalostiam posledných dvoch rokov sme si už zvykli, že flexibilita je základ a to platí aj vo výučbe angličtiny.

Zameranie

Hoci je angličtina pre všetkých rovnaká, každý človek má trochu iné potreby, zručnosti učiť sa a pracuje v rôznych oddeleniach. Keď sa v učebni zíde niekoľko ľudí z salesu, potom zamestnanci z HR, kolega z marketingu a ďalšie kolegyne z učtárne, výučba nebude vôbec efektívna, pretože každá oblasť je špecifická a potrebuje poznať inú slovnú zásobu.

Dáta

Asi najväčšie úskalie jazykového vzdelávania vo firmách je, že sa veľmi ťažko meria. Aký posun študenti urobili, koľko času strávili nad angličtinou a aké slovíčka sa naučili? Tieto informácie sa HR získavajú naozaj ťažko. Vyhodnotiť, čo výučba skutočne priniesla, sa dá len ťažko. Ako si spoločnosť overí, že takáto investícia bola výhodná a efektívna?

Vyskúšajte výukovú platformu Voxy

Alternatívou k živej výučbe sú samozrejme aplikácie pre výučbu angličtiny, ktoré väčšinu týchto problémov riešia. Webová a mobilná platforma Voxy je založená na mikro učení, ktoré sa ukazuje ako najlepšia forma učenia dospelých, kedy klasické lekcie trvajú len 5 – 10 minút. Voxy funguje aj na princípe umelej inteligencie. Uspôsobuje teda študentovu cestu učeniu podľa jeho záujmov, zamerania a cieľov, ktoré v angličtine chce dosiahnuť. Všetky lekcie vychádzajú zo skutočných médií, článkov a blogov zo zdrojov ako sú BBC News, Bloomberg, NY Times atď. Na platforme je ich dostupných viac ako 25 000 a každý deň pribúdajú nové.

Okrem interaktívnych lekcií z rôznych odborov Voxy ponúka samozrejme aj precvičovanie gramatiky a slovíčok. Aplikácia ďalej umožňuje navštevovať skupinové lekcie s rodenými hovorcami, ktorých sa zúčastňujú študenti z celého sveta s rovnakou jazykovou úrovňou. Počas týždňa prebehne viac ako 1 000 lekcií na rôzne témy v skupinách po cca 5 študentoch.

V neposlednom rade na platforme nájdete aj možnosť samostatných konzultácií s lektorom, ktoré je možné opäť dohovárať individuálne. A všetky dáta o postupe v učení angličtiny máte samozrejme prehľadne a graficky k dispozícii. Celá platforma je výborne užívateľsky spracovaná, prehľadná a jednoducho sa používa.

Pokiaľ vás platforma zaujala a chceli by ste ju viac spoznať, tak navštívte túto stránku alebo nás kontaktujte na e-mailovej adrese: edu@edutrainings.cz.

Podobné články