DASA vytvára vysoko výkonných IT profesionálov a tímy

16. 9. 2019

EDU Trainings je partnerom DASA prostredníctvom ITpreneurs. Ponuku kurzov sme obohatili o autorizovaný výcvik, ktorý zahrňuje certifakčnú skúšku.

S tým ako sa tímy rozvíjajú a ľudia v oblasti IT sa stávajú viac kvalifikovanými, bude rola IT profesionála stále viac kombinovanejšia (multi-skills). DASA identifikuje tri široké oblasti odborných znalostí a vyvinula certifikačný program určený pre každého IT profesionála. Tieto programy testujú praktické zručnosti a skúsenosti odborníkov v danej oblasti.

 

CERTIFIKAČNÁ SCHÉMA DASA DEVOPS

 

Foundation level – Know /POZNAŤ
Ako porozumieť DevOps: rozsah, kľúčové koncepty, terminológie a princípy, ktoré stoja za DASA DevOps. Program DASA DevOps Fundamentals je jediný program na tejto úrovni a poskytuje vstupný bod pre všetkých, ktorí pracujú v týchto oblastiach.

Professional Level – Apply /APLIKOVAŤ
Ako získať schopnosti relevantné pre profesionálov spolupracujúcich v tíme Devops. Vďaka týmto certifikáciám pomáha DASA profesionálom porozumieť tomu, aako používať sadu nástrojov, ktorú majú k dispozícii, a kedy použiť aké konkrétne nástroje. Existujú tri profesionálne certifikácie (smery): Enable and Scale, Specify and Verify, Create and Deliver.

Leadership Level – Lead and enable /VIESŤ a UMOŽŇOVAŤ
Schopnosť viesť a umožňovať. Tento program je určený pre DevOps Leaders, ktorí vedú oragnizácie, koučov, ktorí podporujú transformáciu, a Product Owners, ktorí majú na starosti správu životného cyklu produktu.

 

V súčasnej dobe sú k dispozícii výukové programy:

Všetky ďalšie certifikácie sa v súčasnej dobe vyvíjajú. Očakávame, že program DASA DevOps Coach bude k dispozícii v novembri 2019.

 

Rámec kompetrencií asociácie DASA DevOps identifikuje 8 oblastí znalostí a skúseností, ktoré sú relevantné v DevOps, ako ukazuje nasledujúci obrázok.

 

MODEL KOMPETENCIÍ DASA DEVOPS

 

Máte záujem dozvedieť sa viac o DevOps, ako poskytnúť svojim tímom tie správne zručnosti a znalosti, ktoré potrebujú k úspechu? Doporučujeme navštíviť školenie DASA Fundamentals.

Viac informácií

 

Podobné články