Bezplatné webináre do polovice roka 2021

9. 2. 2021

Na vzdelávaní záleží a tak sme i tento rok pripravili bezplatné webináre z oblasti IT a soft skills. Dozviete sa o novinkách ITIL 4, ako zrozumiteľne oznámiť svoje myšlienky, jako využiť SAP HANA a mnoho ďalšieho!

Uplynulé  

Data Center

Prevádzka informačných systémov je bezprostredne závislá na spoľahlivosti, dostupnosti a bezpečnosti dátových centier. Dátové centrum predstavuje komplexné riešenie skladajúce sa z architektonickej stavebnej časti, vysoko dostupného elektrického napájania a chladenia informačných technológií, bezpečnostných a požiarnych systémov, dátovej kabeláže a monitorovacieho systému technologických a prevádzkových parametrov. Výstavba dátového centra začína definovaním aktuálnych i budúcich požiadaviek na dátové centrum, pokračuje výberom vhodnej lokality, inžinierských a projekčných činností a potom prechádza do realizácie a uvedenia do prevádzky. Pre dosiahnutie požadovanej kvality poskytovaných služieb DC je potrebný správny design, dôsledná realizácia a spoľahlivá prevádzka jednotlivých technológií a manažment DC ako celku. Webinár vás prevedie základmi tejto problematiky.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
18. 6. 2021 9:00 – 10:00 čeština Jan Mihalík Zdarma na odkaze


Ako vychádzať spoločne v jednej firme, pod jednou strechou – generácie 25+ a 50+?

Nie je senior ako senior a nie je senior ako junior. Ako vlastne spolu-žijú a spolu-pracujú tieto rozdielne generácie? Ako sa líši ich motivácia, čo môžu navzájom zdieľať a čomu naopak nemôžu O SEBE navzájom rozumieť. Kto je seniorný pracovník a v čom tkvie jeho motivácia? Aký je potenciál profesných seniorov a prečo ich podporovať? Ako rozvinúť profesných seniorov v ambasádorov firmy a aká je ich rola? Efektívne spojenie skúseností a lojality jedných s energiou a ndšením druhých, môže pri správnom pochopení a podpore namiešať výbušný kreatívny koktejl – ku prospechu celej spoločnosti. To sú hlavné otázky, ktorými sa budeme venovať na našom webinári od Tomáša Nezmeškala.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
24. 6. 2021 9:00 – 10:00 čeština Tomáš Nezmeškal Zdarma na odkaze


Ako dobře zvládnuť náročné životné situácie?

Webinár približuje tématiku závažných životných udalostí, ich definíciu, či prehľad záťažových životných situácií. Bližšia pozornosť je venovaná situáciám, ktoré môžu nastať v zamestnaní, ako sú sociálno-patologické javy (šikana) alebo prepúšťanie. Ďalej napríklad odchodu do dôchodku a vážnym udalostiam v osobnom živote podľa poradia v Holmes Raheho škále stresu. Téma je zložitá, prístup lektora, jeho znalosti a skúsenosti sú pozitívnou správou – všetko má riešenie, pokiaľ vieme ako na to! A krok č.1? Pýtajte sa odborníka.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
24. 2. 2021 9:00 – 10:00 čeština Vladimír Svoboda Zdarma na odkaze

 

ITIL 4 – Strategic Leader pod lupou

Súbor kníh a školení pre ITIL 4 je teraz už kompletný a to vrátane strategickej úrovne, ktorá je v ITIL oproti predchádzajúcim verziám viac rozpracovaná.

V tomto webinári by sme radi zhrnuli novinky, ktoré sa za posledný rok v oblasti ITIL 4 udiali. Zároveň by sme sa tiež chceli trošku pozrieť pod pokrývku práve poslednej časti ITIL 4 Strategic Leader, ktorá sa ku koncu predchádzajúceho roka konečne objavila. Pokiaľ sa o ITIL 4 zaujímate a premýšľate na tým, ako tento rámec uchopiť vo Vašej spoločnosti, tak by ste si tento webinár určite nemali nechať ujsť.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
5. 3. 2021 9:00 – 10:00 čeština Jan Hospes Zdarma na odkaze
5. 3. 2021 10:30 – 11:30 angličtina Jan Hospes Zdarma na odkaze

 

SAP HANA

SAP HANA 1.0 menila pravidlá biznisu. SAP HANA 2.0 mení samotnú hru a je najlepšie predávaným produktom v histórií spoločnosti SAP SE. Pomáha zákazníkom vyriešiť klasické neduhy spojené s vytváraním reportov nad veľkými objemami dát v reálnom čase. Naučte sa s nami stratégie a nátroje umožňujúce plné využitie prístupu vo Vašom podnikaní.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
12. 3. 2021 9:00 – 10:00 čeština Ondřej Škoda Zdarma na odkaze
12. 3. 2021 10:30 – 11:30 angličtina Ondřej Škoda Zdarma na odkaze

   

O emočnej inteligencii a efektívnej spolupráci s metódou 5 stoličiek

Emočná inteligencia má až 80% podiel na našom úspechu – v živote, v práci. Čo to vlastne znamená, je možné ju získať? Prečo sú géniovia často osamotení a naopak, ako to iní robia, že s nimi druhí hovoria, spolupracujú? Pripadá vám to zvláštne? Ale nie je. Pozývame vás na minivýlet do vlastného ja – a budeme si starostlivo vyberať svoju STOLIČKU, na ktorú si sadneme.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
19. 3. 2021 9:00 – 10:00 čeština Kateřina Braithwaite Zdarma na odkaze
19. 3. 2021 10:30 – 11:30 angličtina Kateřina Braithwaite Zdarma na odkaze

 

Život s technologiemi. A bez nich. Být digitální nebo je lepší se odpojit?

Predstavuje pre vás svet IT niečo nepochopiteľného a nepreniknuteľného? Stáva sa vám, že nerozumiete skratkám kolegov z IT oddelení? Svet núl a jednotiek vôbec nie je tak komplikovaný jako vyzerá. I my ajťáci sme ľudia so svojimi potrebami a motiváciou. Príďte sa o tom presvedčiť.

Alebo sa všetkému digitálnemu vyhýbate a radšej by ste sa od všetkých technológií odstrihli a odpojili? Viete ako na to? Je to dnes vôbec možné?

Čo je lepšie? Využívať technológie alebo byť offline? Na túto otázku si odpovieme. A pri tom spoločne nakukneme do IT sveta. Uvidíte, ako funguje a nebude chýbať návod, ako s ajťákmi úspešne spolupracovať. Pozrieme sa i na druhú stranu mince – ako sa dokázať odpojiť, odnesiete si pár konkrétnych tipov a trikov ako si udržať digitálnu rovnováhu v našej online době.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrace
22. 4. 2021 9:00 – 10:30 čeština Lukáš Barda Zdarma na odkaze
22. 4. 2021 14:00 – 15:30 angličtina Lukáš Barda Zdarma na odkaze


Hovor normálne

Obdivujete ľudí, ktorí vedia nie len dobre vyjadriť a zrozumiteľne vysvetliť svoje myšlienky, ale taktiež dokážu rýchlo reagovať a zdá sa, že nikdy nemusia dlho hľadať tie správne slová? Chcete patriť k tým, ktorí práve toto dokážu? Marie Petrovová Vám môže ukázať cestu a dať do ruky tie správne nástroje a to ako prezenčné, tak on-line vystupovanie.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
21. 5. 2021 9:00 – 10:00 čeština Marie Petrovová Zdarma na odkaze


Elasticsearch

V prvej časti webinára si predstavíme Elasticsearch a jeho možnosti pri implementácií fulltextového vyhľadávania. Dozviete sa aké sú jeho možnosti pre vyhľadávanie v českom jazyku: analýza textu, synonymá, preklepy, našepkávanie, radenie výsledkov. V druhej časti webinára sa zoznámite so súvisejúcimi nástrojmi Beats a Kibana, s ktorých pomocou je možné zbierať logy a metriky aplikácií a serverov a následne z týchto dát vytvárať vizualizácie a dashboardy.

Dátum Čas Jazyk Prednášajúci Registrácia
28. 5. 2021 9:00 – 10:00 čeština Luděk Veselý Zdarma na odkaze

  

 

Podobné články