5 zručností, ktoré by ste mali ovládať v roku 2024!

18. 12. 2023

V roku 2023 sa zo všetkých strán valili rôzne technologické inovácie a nebolo ich málo. Zaujíma vás, vďaka ktorým zručnostiam sa vám bude v roku 2024 dariť? Zostavili sme 5 kľúčových oblastí podľa rôznych odborníkov. Od programovania a kybernetickej bezpečnosti až po umelú inteligenciu a prispôsobivosť. S radosťou môžeme povedať, že na väčšinu uvedených zručností vás vieme pripraviť v kurzoch, ktoré realizujeme už niekoľko rokov.

1. Programovanie

Programovanie tvorí základ digitálneho sveta, ovplyvňuje každú mobilnú aplikáciu, webovú stránku a počítačový program. Naučiť sa primárne programovací jazyk, ako je Python alebo JavaScript, vám otvorí dvere k zaujímavým príležitostiam. Programovanie zahŕňa pochopenie syntaxe, logiky a štruktúry programovacieho jazyka. Znalosť jazykov ako Python vám umožní vytvárať škálovateľné a efektívne riešenia.

2. Kybernetická bezpečnosť

S digitalizáciou podnikov a rastúcim nebezpečenstvom kybernetických útokov sú zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti veľmi dôležité. Ochrana digitálnych údajov je kľúčová v odvetviach, ako sú financie, zdravotníctvo a maloobchod. Získanie zručností v oblasti kybernetickej bezpečnosti zahŕňa pochopenie sieťovej bezpečnosti, operačných systémov, systémov detekcie narušenia a riadenia rizík.

3. Umelá inteligencia a strojové učenie

Umelá inteligencia bola „technologickým hitom“ roka a v budúcom roku to nebude inak. Zručnosti v oblasti umelej inteligencie a ML zahŕňajú pochopenie algoritmov strojového učenia, nástrojov na analýzu údajov (napr. Python) a praktické aplikácie v oblasti zdravotníctva a financií.

4. Adaptabilita a odolnosť

V rýchlo sa meniacom svete sú adaptabilita a odolnosť základnými zručnosťami. Prijímanie zmien a vnímanie výziev ako príležitostí na rast vás odlíši.

5. Digitálna a dátová gramotnosť

V ére založenej na údajoch je schopnosť interpretovať, analyzovať a používať údaje kľúčovou zručnosťou. Digitálna gramotnosť spolu so zručnosťami v oblasti analýzy údajov umožňuje jednotlivcom prijímať informované rozhodnutia. Zručnosti v oblasti digitálnej a dátovej gramotnosti zahŕňajú pochopenie interpretácie údajov, nástrojov na analýzu údajov (napr. Microsoft Excel, Power BI) a strategické využívanie údajov pri rozhodovaní.

Súhlasíte s nami? V ktorých oblastiach by ste sa chceli do roku 2024 zlepšiť? Pozrite si našu ponuku kurzov, veríme, že vám pomôžeme, či už sa chcete zlepšiť ako jednotlivec, alebo ako celý pracovný tím!

Zdroje:

  • Forbes, autor: Jack Kelly: „12 žiadaných zručností, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše životopisy v roku 2024“
  • Techopedia, autor: John Meah: „10 najlepších technických zručností, ktoré sa treba naučiť v roku 2024, aby ste získali šesťciferný plat“
  • LinkedIn, autor: Pradeep Bhatt: „5 najžiadanejších zručností v roku 2024“

Podobné články