MS-100T00: Microsoft 365 Identity and Services

Kód kurzu: MS100

Tento kurz pokrýva tri hlavné prvky podnikovej správy Microsoft 365 – správu tenantov a služieb Microsoft 365, správu Microsoft 365 a správu identít Microsoft 365. V správe tenantov a služieb Microsoft 365 preskúmate všetky kľúčové komponenty, ktoré treba naplánovať pri navrhovaní vášho tenanta Microsoft 365. Po dokončení tejto fázy plánovania sa naučíte, ako nakonfigurovať svojho tenanta Microsoft 365, vrátane profilu organizácie, možností predplatného tenanta, služieb komponentov, užívateľských účtov a licencií a skupín zabezpečenia.

Nakoniec sa naučíte, ako spravovať svojho tenanta, čo zahŕňa konfiguráciu rolí tenanta a správu stavu a služieb tenanta. S vaším tenantom Microsoft 365, ktorý je teraz pevne na svojom mieste, preskúmate kľúčové súčasti správy Microsoft 365. Začíname prehľadom funkcií produktu Microsoft 365, vrátane Exchange Online, SharePoint Online, Microsoft Teams, Microsoft Power Platform a správy zariadení. Potom prejdete na konfiguráciu Microsoft 365 s primárnym zameraním na konfiguráciu pripojenia klienta Office. Nakoniec preskúmate, ako spravovať užívateľsky riadené klientske inštalácie nasadenia Microsoft 365 Apps pre podniky (predtým Office 365 ProPlus).

Túto časť zakončíte tým, že sa naučíte konfigurovať Office Telemetre a Workplace Analytics. Kurz končí hĺbkovým preskúmaním synchronizácie identít Microsoft 365 so zameraním na Azure Active Directory Connect. Dozviete sa, ako plánovať a implementovať Azure AD Connect, ako spravovať synchronizované identity a ako implementovať správu hesiel v Microsoft 365 pomocou viacfaktorového overovania a samoobslužnej správy hesiel. Táto časť končí komplexným pohľadom na implementáciu aplikácie a externého prístupu.

Dozviete sa, ako pridávať a spravovať aplikácie v Azure Active Directory, vrátane toho, ako konfigurovať aplikácie pre viacero tenantov. Potom preskúmate, ako nakonfigurovať proxy aplikácie Azure AD, vrátane toho, ako nainštalovať a zaregistrovať konektor a ako publikovať miestnu aplikáciu pre vzdialený prístup. Nakoniec preskúmate, ako navrhovať a spravovať riešenia pre externý prístup. To zahŕňa pokyny na licencovanie pre B2B spoluprácu Azure AD, vytvorenie spolupracujúceho užívateľa a riešenie problémov s B2B spoluprácou.

Dozvíte se, jak přidávat a spravovat aplikace v Azure Active Directory, včetně toho, jak konfigurovat aplikace pro více tenantů. Poté prozkoumáte, jak nakonfigurovat proxy aplikace Azure AD, včetně toho, jak nainstalovat a zaregistrovat konektor a jak publikovat místní aplikaci pro vzdálený přístup. Nakonec prozkoumáte, jak navrhovat a spravovat řešení pro externí přístup. To zahrnuje pokyny k licencování pro B2B spolupráci Azure AD, vytvoření spolupracujícího uživatele a řešení problémů s B2B spoluprací.

1 350 EUR

1 620 EUR s DPH

Najbližší termín od 23.10.2023

Výber termínov

Odborní
certifikovaní lektori

Mezinárodne
uznávané certifikácie

Široká ponuka technických
a soft skills kurzov

Skvelý zákaznicky
servis

Prispôsobenie kurzov
presne na mieru

Termíny kurzov

Počiatočný dátum: 23.10.2023

Forma: Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en

Cena bez DPH: 1 350 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: 04.12.2023

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 350 EUR

Registrovať

Počiatočný dátum: Na vyžiadanie

Forma: Prezenčná/Virtuálna

Dĺžka kurzu: 5 dní

Jazyk: en/cz

Cena bez DPH: 1 350 EUR

Registrovať

Počiatočný
dátum
Miesto
konania
Forma Dĺžka
kurzu
Jazyk Cena bez DPH
23.10.2023 Virtuálna 5 dní en 1 350 EUR Registrovať
04.12.2023 Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 350 EUR Registrovať
Na vyžiadanie Prezenčná/Virtuálna 5 dní en/cz 1 350 EUR Registrovať
G Garantovaný kurz

Nenašli ste vhodný termín?

Napíšte nám o vypísanoe alternatívneho termínu na mieru.

Kontakt

Cieľová skupina

Tento kurz je určený pre osoby, ktoré ašpirujú na rolu Microsoft 365 Enterprise Admin a absolvovali jednu z certifikačných ciest správcov založených na rolách Microsoft 365.

Predpokladané znalosti

  • Absolvovanie kurzu administrátora založený na rolách, ako je Messaging, Teamwork, Security and Compliance alebo Collaboration.
  • Dokonalé porozumenie DNS a základné funkčné skúsenosti so službami Microsoft 365.
  • Dokonalé porozumenie všeobecným IT praktikám.

Potrebujete poradiť alebo upraviť kurz na mieru?

pruduktová podpora